Gaming News TECHNOLOGIA

Discord wprowadza wyczekiwaną funkcję wyciszania niepożądanych dźwięków

Discord jest obecnie jednym z ulubionych narzędzi graczy, które umożliwia komunikację z naszymi znajomymi, podczas ogrywania ulubionych tytułów. Platforma jest podczas kwarantanny rozchwytywana znacznie bardziej niż zwykle, a jej programiści, uznali ten moment za odpowiedni, do wprowadzenia wyczekiwanej od dawna funkcji. 

Redukcja szumów to funkcja, której platformie brakowało od zawsze, a może się okazać szczególnie przydatna, kiedy w jednej sesji znajduje się kilka przekrzykujących się nawzajem osób. Tryb „Noise Suppresion”, w wersji Beta trafił właśnie do desktopowej wersji Discorda. Pozwala on na bardziej, lub mniej skuteczne wyciszenie niepożądanych dźwięków, takich jak głośne stukanie w klawiaturę, pracujący w innym pokoju odkurzacz, czy głośne prace remontowe u sąsiadów z góry.

Wprowadzenie funkcji akurat teraz nie jest przypadkowe, bowiem Discord od początku kwarantanny, odnotował wzrost zainteresowania aplikacją, aż o 150%. Możliwość redukcji szumów wszelkiego pochodzenia, z pewnością ułatwi bezproblemową komunikację nie tylko graczom, ale również osobom korzystającym z platformy w każdym innym celu. Funkcja ma być ciągle dopracowywana oraz trwają już prace nad dodaniem jej do wersji mobilnej aplikacji. 

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: