KINO I SERIALE News TECHNOLOGIA

Netflix od teraz sam anuluje subskrypcje nieaktywnych użytkowników

Formuła miesięcznych subskrypcji w równym stopniu ułatwia, jak i utrudnia życie konsumenta. Z jednej strony po jej aktywowaniu, nie musimy pamiętać o jej regularnej spłacie, natomiast często zapominamy o wielu z nich, a pieniądze same uciekają z konta, w niepożądanych kierunkach. Ten właśnie problem zamierza rozwiązać Netflix!

Aż do tego momentu, wykupiona na platformie Netflix, subskrypcja obowiązywała przez cały opłacony okres, a anulowanie jej mogło odbyć się jedynie poprzez ręczne działanie użytkownika konta. Wielu klientów usługi, pomimo opłacenia należnej kwoty, nie zawsze ma wystarczająco wolnego czasu, aby korzystać z Netflixa, a ich konta stają się z czasem nieużywane, a często również zapomniane. Platforma będzie od teraz automatycznie anulować subskrypcje nieaktywnych użytkowników, aby Ci nie musieli się o to martwić. 

Wprowadzone przez Netflixa narzędzie ma sprawdzać aktywność każdego użytkownika. Jeśli ten w ciągu 12 miesięcy zaglądał do usługi sporadycznie lub wcale otrzyma stosowną wiadomość e-mail z zapytaniem, czy wciąż jest zainteresowany usługą.  Nie udzielenie na niego odpowiedzi spowoduje anulowanie subskrypcji, co może zaoszczędzić sporo pieniędzy zapominalskim. 

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: