ANIME I MANGA JAPONIA News

Niepewne dalsze losy mangi act-age. Twórca przyznał się do zarzutów [AKTUALIZACJA]

W dniu wczorajszym, sieć obiegła niecodzienna informacja dotycząca autora mangi act-age – Tatsuyi Matuskiego. Artysta został oskarżony o dokonanie aktu molestowania względem dwóch niepełnoletnich mieszkanek Tokio. Matsuki przyznał się do zarzutów, a dalsze losy mangi stoją pod dużym znakiem zapytania. 

Zgodnie z doniesieniami stacji telewizyjnej NHK, jadący na rowerze Matsuki miał dopuścić się „nieprzyzwoitego dotknięcia” wracającej ze szkoły licealistki, co miało miejsce w sobotę o godzinie 18:00 w tokijskiej dzielnicy Nakano. Dziewczyna postanowiła niezwłocznie odwiedzić pobliski komisariat policji, gdzie podczas przeglądania nagrań z okolicznego monitoringu okazało się, że godzinę później Matsuki dopuścił się podobnego aktu drugi raz – tym razem na jeszcze młodszej uczennicy.  Sytuacja brzmi dość kuriozalnie, jednak wygląda na to, że nie ma tu mowy o pomyłce, bowiem zgodnie z doniesieniami policji – podejrzany  przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Całe zamieszanie doczekało się już komentarza ze strony przedstawicieli magazynu Weekly Shonen Jump, na którego łamach, manga act-age pojawia się od stycznia 2018 roku. Wygląda na to, że WSJ bierze sprawę bardzo na poważnie, zapowiadając, iż będą uważnie przyglądać się sprawie, a przyszłość mangi ma być na ten moment „niepewna”. Oficjalne oświadczenie magazynu ma pojawić się już niedługo. 

Warto wspomnieć, iż nadchodzący 13. tom act-age miał planowo ukazać się 2 października, jednak odpowiedzialne za tytuł wydawnictwo Shueisha błyskawicznie usunęło go z grafiku. 

UPDATE: Wydawnictwo Shueisha zdecydowało się oficjalnie wstrzymać mangę. Rozdział, który pojawi się w czwartkowym wydaniu magazynu WSJ będzie ostatnim. Tutaj możecie przeczytać oficjalne oświadczenie opublikowane na Manga Plus. 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: