Gaming News Pokemon

Pokémon GO – Tryb Battle League wyłączony z powodu poważnego exploitu

Wprowadzenie trybu PVP do mobilnych pokemonów, nadało aplikacji nowy sens, inny niż samo kolekcjonowanie stworków. Rozbudowany system walki między graczami stał się kolejną warstwą rozgrywki, w której chętnie uczestniczy znaczna część społeczności. Tryb Battle League został tymczasowo wstrzymany, czego powodem jest exploit, rujnujący wspomniany element aplikacji. 

12 czerwca firma Niantic poinformowała o czasowym wyłączeniu sieciowego modułu PVP w Pokémon GOw związku z dosyć istotnymi problemami technicznymi. Jak się później okazało, miało to związek z poważnym exploitem, który pozwalał na bezproblemowe wygrywanie większości pojedynków. Ten szybko został nagłośniony, przez co stał się nadużywany przez sporą część graczy, którzy teraz zaczynają otrzymywać czasowe, a nawet permanentne bany.

O co właściwie chodzi? Okazało się, iż jeden z pokemonów, Melmetal, z jakiegoś powodu był w stanie ładować swoje silne ataki, znacznie szybciej niż powinien. Posiadający go gracze mogli używać ich raz za razem, co w znacznej części przypadków owocowało bezproblemowym zwycięstwem. Exploit sporo namieszał szczególnie w tabelach rankingowych, gdzie ni stąd, ni zowąd topowe pozycje zajmowali gracze z podejrzanie niską ilością rozegranych walk. Battle League ma powrócić do aplikacji, gdy tylko błąd zostanie załatany. 

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: