ANIME I MANGA KINO I SERIALE News

Remaster filmu Akira trafi do japońskich kin sieci IMAX. Neo Tokyo już niedługo w 4K

Kultowy Akira autorstwa Katsuhiro Otomo doczekał się remastera w rozdzielczości 4K. Film trafi do japońskich kin sieci IMAX już w przyszłym miesiącu, a całe przedsięwzięcie związane jest z mającą odbyć się wkrótce premierą odnowionej wersji filmu na Blu-ray 

Remaster neo-futurystycznego filmu z 1988 roku wyświetlany będzie w 36 kinach na terenie Japonii. Specjalna seria seansów poprzedzać będzie premierę specjalnej edycji filmu na Blu-ray, która poza samym anime w rozdzielczości 4K, zawierać będzie wiele unikalnych dodatków, takich jak zbiór wyciętych z filmu scen, zdjęcia z oryginalnego storyboard’u czy dodatkową płytę z soundtrackiem. Póki co nie ma żadnej oficjalnej informacji dotyczącej podobnych projekcji w innych krajach, jednak biorąc pod uwagę popularność filmu, jest to jak najbardziej możliwe. 

Odświeżony Akira trafi na kinowe projektory już 3 kwietnia. Film będzie w najbliższym czasie przeżywał swoją drugą młodość ponieważ w tym samym czasie, nad jego aktorską adaptacją pracuje reżyser Taika Waititi. Póki co nie mamy jednak żadnych dokładniejszych informacji na temat przebiegu pracy tej produkcji.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: